Název

Popis

K požáru podkroví rodinného domu vyjeli ve středu 1. března 2017 večer hasiči do obce Dolní Olešnice na Trutnovsku.

Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena ve 22:20 hodin. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze Dvora Králové nad Labem, Trutnova a dobrovolné hasiče z Dolní Olešnice, Dolní Kalné a Hostinného.

Hořet začalo v podkrovním pokoji ve druhém nadzemním podlaží domu, který je určen převážně k rekreačním účelům. V době vypuknutí požáru se uvnitř nikdo nenacházel. Majitel, který přebýval v jiném domě nedaleko místa události se snažil ještě před příjezdem hasičů plameny zlikvidovat. Ve snaze o uhašení utrpěl popáleniny na horních končetinách a nadýchal se zplodin hoření. Na místo musela být povolána posádka záchranné služby, která si muže převzala do péče. Hasiči likvidovali požár zevnitř domu i z nastavovacího žebříku zvenčí objektu. Oheň dostali pod kontrolu ve 23:01 hodin. Dohašování pokračovalo až do 23:41 hodin, kdy byl požár zlikvidován. Plameny zničily veškerý nábytek, koberec, lůžkoviny v pokoji a poškodily elektroinstalaci, sádrokartonové obložení, stropní konstrukci a trámy i tepelnou izolaci. Šetřením a ohledáním místa bylo zjištěno, že příčinou bylo úmyslné zapálení, kdy se neznámá osoba dostala po žebříku k oknu v patře, rozbila ho a dovnitř vhodila zapálenou látku. Od ní se vznítilo hořlavé vybavení pokoje.Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 450 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 1,5 milionu korun.

Zdroj: HZS královehradeckého kraje
Foto: stanice Trutnov

Období

• 4 fotky
  • 0 se líbí

Fototechnika

Olympus TG-820

Kategorie a štítky

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat